Obecně ke kuchyním

Kuchyň je a bude vždy považována za srdce domu. Každý má svoji představu o ideální kuchyni. Ta by měla být uspořádaná tak, aby byla především maximálně pohodlná pro toho, kdo ji používá.Práce v kuchyni se v podstatě skládá z nesčíslného množství úkonů, které se stále opakují. Záleží na Vašich osobních zvyklostech, jak by Vaše kuchyň měla být postavena a uspořádána. Ti z Vás, kdo jste hodně zaneprázdnění a ráno rozhodně nemáte na nic čas, potřebujete mít v naprostém dosahu vše, co používáte při snídani. Obecně platí, že cesty po kuchyni sem a tam se dají úplně jednoduše zkrátit. A když nezapomenete na ergonomii, budete pak později mít všechno ihned na dosah a po ruce. Nejideálnější je varianta, když máte mezi dřezem, sporákem a lednicí rovnostranný trojúhelník s délkou strany 90 cm.
Podle činností zde prováděných dělíme kuchyň na pět zón. Zkrátíte si tak cesty křížem krážem po kuchyni a vše budete mít tam, kde to budete potřebovat.

Některé věci používáme častěji než ty ostatní. Věci, které používáte neustále, uložte v dobře dosažitelné výšce. Zřídka používané předměty můžete uložit úplně nahoře nebo úplně dole.

Je jasné, že pro řadu lidí představuje pořízení nové kuchyně nezanedbatelnou investici a podle průzkumu užívají lidé jednu kuchyň přibližně 20 let. Vyplatí se tedy věnovat jejímu plánování a zařizování potřebný čas i energii a pořídit si kuchyň přesně podle ergonomických pravidel a individuálních potřeb. Koneckonců jde přece o místnost, kde se zdržujeme velice často a pobyt zde by nám měl přinášet potěšení.

Zdroj obrázků: www.blum.cz.

Líbil se Vám článek? Odměňte naší snahu sdílením na sociálních sítích pomocí tlačítek vlevo. Děkujeme 😉

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.